ВИПУСКНИКИ
Наша школа багата на випускників, які стали видатними людьми. Кожне їхнє досягнення – успіх школи, кожна їх перемога – підтвердження того, що педагогічний колектив закладу на правильному шляху. Серед відомих випускників школи є відомі спортсмени, вчителі, державні діячі, медичні працівники, діячі мистецтва, керівники районного рівня, учасники ООС.
Усі вони навчались у різні роки, в різних класах, навіть у різних учителів. Але є дещо, що об’єднує цих людей.
Це горде ім’я – ВИПУСКНИК НОВОТОШКІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ №10
Володимир Ткаченко.
Доля закинула служити в Білорусь.
Випускник школи 1973 року. Закінчив Київське військове училище, Московську військову академію ім. Фрунзе, Академію Генерального штабу. Очолював відділ оперативного реагування апарату Ради Безпеки республіки Білорусь. Трагічно загинув 27 жовтня 2005р.
Микола Жильцов — моряк, капітан першого рангу.
Навчався в нашій школі з 1970 по 1980 навчальний рік. Закінчив Вище військово-морське училище ім. М. В. Фрунзе в Ленінграді і Військово-морську академію ім. Н.Р.Кузнєцова в Санкт-Петербурзі. Служив на Північному флоті.
В даний час працює в Державному науково-дослідному навігаційно-гідрографічному інституті Санкт-Петербурга заступником директора управління по гідрографії, геофізики та гідрометеорології.
Олег Ватажок - воїн-афганець.
Закінчив нашу школу в 1983 році, потім Рубіжанський індустріальний технікум. У Афганістан попросився сам. Служив у танкових військах. У нас є листи Олега, спогади однокласників, лист начальника частини з трагічним повідомленням: Олег Ватажок героїчно загинув 13 липня 1985 року. Йому було лише 19.
Сергій Полятикін воїн - афганець.
Навчався в ЗОШ № 10 з 1971 по 1982 рік.
В шкільні роки проявив себе відповідальним, працьовитим, виконавчим. Сергій рано залишився без батька, тому швидко подорослішав і став єдиним помічником і захисником матері. Все, за що брався Сергій, робив на совість і з душею.
У 1982 році закінчив курси водіїв і був покликаний в армію. Був направлений в Афганістан, служив на точці Гардез водієм БТР в розвідці. З честю виконував свій інтернаціональний обов'язок.
Нагороди: медаль «Воїну – інтернаціоналісту від вдячного афганського народу», «70 років Збройних Сил СРСР». Неодноразово нагороджувався грамотами, мав наручні іменні годинники.
13 червня 1986 року військкоматом призваний на 2 місяці водієм на Чорнобильську АЕС. Так склалася доля Сергія: і Афган, і Чорнобиль. Сергій Полятикін помер в 2009 році. Йому було 45.
Рябініна Галина - наша випускниця. У 1981 році отримала спеціальність медичної сестри. Служила в Кабулі, в центральному госпіталі операційною сестрою, потім у Кандагарі — операційною медсестрою групи по супроводу поранених.
Олена Токар - навчалася в ЗОШ № 10. Закінчивши Луганський коледж культури і мистецтва, продовжила навчання в Київській національній музичній академії ім. П. Чайковського.
На 1 курсі Олена стала фіналісткою Міжнародного конкурсу вокалістів О. Образцової в Санкт-Петербурзі (з 130 учасників вона увійшла в 30 кращих).
У жовтні 2008 року вона стала володаркою Гран-прі та Великої золотої медалі Міжнародного конкурсу вокалістів ім. Гмирі Б. в Києві.
У 2009 році Оперний театр Лейпцига запросив її прикрасити одну з перших оперних сцен Німеччини. Сьогодні Олена Токар є солісткою Лейпцизького оперного театру і навчається у Лейпцизькій консерваторії.
Ольга Токар – навчалася в ЗОШ №10 з 1989 по 1998 роки.
Художній керівник та учасник Київського театру пісні «Джерела», випускниця Київського Національного педагогічного університету ім. Драгоманова (музична кафедра).
Вона є художнім керівником театру пісні «Джерела», пише пісні колективу, робить музичні обробки.
Олена Чекмарьова (Юр'єва) — навчалася в СШ №10 з 1982 по 1992 роки.
Навчалася в Сєвєродонецькому музичному училищі ім. Прокоф'єва на відділенні гри на фортепіано. Під час навчання зайняла перше місце в обласному конкурсі піаністів. Продовжила навчання в Харківській академії мистецтв. Викладала в Сєвєродонецькому музичному училищі. У 2005 році поїхала працювати піаністом-органістом до Норвегії. Має сольні концерти в Україні, Росії, Іспанії, грає з багатьма музичними виконавцями і оперними співаками, включаючи провідного українського скрипаля І. Чернявського. Проходила практику по грі на органі у Франції та Іспанії. Одним з місць проходження практики був Нотр Дам де Парі. Зараз працює органістом у в Трондхеймській консерваторії.
Людмила Доценко - вчитель нашого закладу.
З перших днів існування нашого закладу Людмила Геннадіївна була незмінною піонервожатою , вчителем історії, завучем. Але на стільки багатогранний її талант! Її вірші знають далеко за межами Луганської області. Деякі вірші Людмили Доценко стали піснями. Зараз Людмила Геннадіївна за станом здоров'я не може виходити з дому. І ви думаєте, вона сидить, склавши руки? Ні. Вона продовжує писати чудові вірші. Більш того, Людмила Геннадіївна - була позаштатним кореспондентом міської газети «Робоче слово» - на її відповідальності постійна рубрика «Сторона-сторонушка».